Острів Пасхи обмежує туризм для збереження пам’яток

Острів Пасхи обмежує туризм для збереження пам’яток

Термін перебування туристів на всесвітньовідомому загадковому Острові Пасхи (Рапа-Нуї) обмежено до 30 днів з 1 серпня 2018 року.

Таємничий, важкодоступний та ізольований (переліт з столиці Чилі Сантьяго займе п’ять годин) вулканічний острів в південній частині Тихого океану, приваблює тисячі бажаючих подивитися на моаї – величезні кам'яні статуї у вигляді людських голів, своєрідну візитку цього місця.

Національний парк Рапа-Нуї був доданий до списку Світової спадщини ЮНЕСКО в 1995 році. Останніми роками потік відвідувачів на Остів Пасхи різко збільшився.

Нова ініціатива, яка обмежує кількість людей, які можуть відвідати острів, а також тривалість перебування для некорінних жителів, змінили фактор доступності.

Рішення скоротити кількість днів, коли туристи можуть залишатися на острові, з 90 до 30 днів, було зроблено з метою зменшити негативний вплив туризму на крихітний острів. Соціальні та екологічні проблеми згадуються як причини зміни правил.

Згідно перепису населення в 2017 році, 7 750 людей живуть на острові Пасхи, що майже вдвічі перевищує населення 20 років тому.

Голова місцевої адміністрації, Петро Едмундс, заявив,що це "занадто багато":

“Іноземці вже заполонили острів. Вони шкодять місцевій ідіосинкразії, тисячорічна культура змінюється, але не на краще”, - сказав Едмундс.

Едмундс також повідомив, що "звички з континенту" почали проникати в острів і що це було "не позитивно". Екологічний вплив збільшення відвідувачів також відчувається.  Десять років тому на острові вироблено 1,4 тонн відходів на рік, однак ця цифра сьогодні майже подвоїлася до 2,5 тонн.

Згідно нових правил, після прибуття туристи будуть зобов'язані пред'явити бронювання готелю або запрошення від резидента.

Також буде введено обмеження кількості відвідувачів, дозволених на острові, хоча ця цифра ще не підтверджена.

Використання матеріалів сайту лише за умови активного гіперпосилання на «Tour Online»

Правила в'їзду туристів до Туреччини та Єгипту під час карантину (весна-2021)

  Які вимоги в'їзду до Єгипту під час карантину? Для в'їзду туристів до Єгипту потрібно продемонструвати негативний результат ПЛР-тесту зробленого не раніше, ніж за 72 годин до прибуття в Єгипет. Результати тестів англійською мовою...

Які країни відкриті для українців під час коронавірусу?

Міністерство закордонних Справ України підготувало інформацію про можливість відвідування інших країн громадянам України протягом епідемії COVID-19. "Правила в’їзду та транзиту постійно оновлюються. Як розібратися, куди можна їхати, а...

З 14 квітня почав діяти безвізовий режим з Таїландом для туристів

З 14 квітня 2019 р. громадяни України можуть подорожувати до Королівства Таїланд з туристичною метою без віз. Для поїздки потрібно мати закордонний паспорт (біометричний або небіометричний), строк безвізового перебування – до 30 днів. Для перебування...

Підпишись, щоб першим дізнатись про найкращі пропозиції