Пам’ятка туристам

 

Термін дії закордонного паспорта необхідний для подорожі

Просимо звернути увагу: в більшості краї світу термін дії паспорту необхідний для подорожі має бути не менший ніж шість місяців з дати закінчення туру. Навіть якщо країна безвізова, подорожуючі з паспортами, термін дії яких менший, можуть бути не допущені на її територію прикордонниками!

 

Виїзд дітей за кордон

При виїзді за кордон неповнолітні громадяни України до 16 років, які подорожують без супроводу одного або обох батьків, мають мати при собі, крім закордонного паспорту нотаріально завірений дозвіл на виїзд за кордон від одного або обох батьків з вказанням:

 • Особи, якій доручено супроводжувати неповнолітнього;
 • Країни подорожі;
 • Дат подорожі;
 • Якщо країн подорожі декілька – на кожну вказані окремі дати подорожі.

А також – оригінал свідоцтва про народження.

При відсутності даних документів, або неправильно виписаних дозволах на виїзд Прикордонна Служба України має право відмовити в виїзді неповнолітньому громадянину.

 

Правила авіаперевезень

Основні моменти на які хотілося б звернути увагу наших туристів при підготовці до авіа перельоту:

 1. Реєстрація на рейс починається за 2 години до вильоту і закінчується за 40 хвилин. Пасажирам, що з’явилися на вказаний час, авіакомпанія має право відмовити в перевезенні, на підставі того, що він спізнився.
 2. Можна завчасно пройти онлайн реєстрацію на рейси більшості авіакомпаній  і зекономити час очікування в аеропорту та забронювати собі зручні місця в салоні літака. Зробити це можна самостійно на сайті відповідної авіакомпанії-перевізника, або звернутися за допомогою до наших менеджерів.
 3. На реєстрації в аеропорту представник авіакомпанії перевіряє наявність документів – закордонних паспортів, віз (якщо такі необхідні завчасно), дозволи на вивіз за кордон дітей (для дітей що подорожують в супроводі одного з батьків або опікунів)та їх свідоцтва про народження (для дітей що подорожують в супроводі одного з батьків або опікунів або з батьками прізвища яких відрізняються – потрібно додатково підтверджуючі документи про зміну прізвища).
 4. На реєстрації в аеропорту також представник авіакомпанії термін дії паспортів туристів – для більшості країн паспорт має бути дійсний не менше 6 місяців з дати закінчення подорожі. Представник має право відмовити в перевезенні пасажиру при недотриманні цього правила.
 5. На реєстрації в аеропорту також представник авіакомпанії оформлює для перевезення багаж, та оглядає ручну поклажу. На більшості чартерних рейсів вага багажу, допустима для перевезення – 20-23 кг для кожної особи (вказано в квитку). Ручна поклажа – 8 кг. При оформленні багажу видається багажна квитанція, яку зазвичай прикріплюють до посадочного талону. В разі втрати багажу, дана квитанція є необхідною для оформлення претензії до авіакомпанії та пошуку його.
 6. Просимо не здавати в багаж цінних речей, грошей, техніки, щоб запобігти їх втраті або поломці.
 7. Не допускаються до перевезення в ручній поклажі – рідини, гострі або легко запальні речі, їх потрібно здавати в багаж.
 8. Авіакомпанія має право відмовити в перевезенні пасажирам в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, якщо представник вирішить, що вони можуть перешкоджати польоту.
 9. Авіакомпанія має право відмовити в перевезенні вагітним жінкам на пізніх термінах, в разі якщо представник вирішить, що перевезення може зашкодити її здоров’ю. Для попередження неприємних інцидентів краще мати при собі довідку від лікаря, в якій буде сказано, небезпеки для здоров’я  немає.

 

Правила перевезення багажу

Правила в різних авіакомпаній відрізняються, але зазвичай на всіх чартерних рейсах дозволено для перевезення в економ класі 1 сумка до 20 кг і 1 ручний багаж до 10 кг. Особисті жіночі сумочки та ноутбуки не беруться до розрахунку.  

Для бізнес-класу правила сильно відрізняються, просимо уточнювати в наших менеджерів під час бронювання.

Підпишись, щоб першим дізнатись про найкращі пропозиції